Йордан Йоргов Йордан Йоргов механик

Ваучери за храна с изтекъл срок на валидност



Имам няколко ваучера за храна забутани някъде от лятото и вчера установих, че важат до 31.12.2015г. При положение, че срокът им за осчетоводяване е 20 дни след покупката, мога ли да ги използвам в търговската мрежа и къде например?

В LIDL Бургас на касата ми отказаха, но не съм сигурен дали не беше лично решение на касиерката.



Отговори

  • Здравейте,

    На теория шансовете Ви са нищожни, тъй като в чл.23 на Наредба № 7 от 9 Юли 2003 г. за условията и реда за издаване и отнемане на разрешение за извършване на дейност като оператор на ваучери за храна и осъществяване дейност като оператор, изрично е казано, че ваучерите за храна могат да се ползват в търговски обекти само в рамките на срока им на валидност. След изтичане на този срок те се считат обезсилени и не могат да служат като разплащателно средство.

    Но на практика бих Ви посъветвал да се свържете директно с фирмата оператор - издала ваучерите, от където най-добре биха Ви насочили - имате или не, все още шанс да оползотворите някъде в търговската им мрежа забравените Ви ваучери.

    Поздрави,
    Николай Иванов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->