М Н М Н Сервитьорка

Напускане на работа по чл.327



Здравейте,
На 16 години съм и работя като сервитьорка. Мога ли да напусна работа на основание чл.327, т.6, без да давам едномесечно предизвестие? В Кодекса на труда пише, че това е възможно при "продължаване на обучението в редовна форма". Аз работя там от края на месец август. Отнася ли се за моя случай това, или е само за студенти?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл.327 работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:
    продължава образованието си в учебно заведение на редовно обучение или постъпва на редовна докторантура.В първия случай няма ограничение във връзка с вида на учебното заведение – то може да бъде както средно, така и висше, същественото е формата на обучение да е редовна.

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Йотова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->