Анелия Иванова Анелия Иванова Потребител

Застраховка живот



Здравейте,
Имам застраховка Живот на физическо лице, сключена преди няколко години и сега искам да си я откупя. Парите, които ще получа трябва ли да декларирам с данъчна декларация или не?



Отговори

  • Здравейте,

    Облагаемите доходи от допълнително доброволно осигуряване, от доброволно здравно осигуряване и от застраховки „Живот” с източник страната не се декларират от получателя им в ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ. Те са обект на деклариране само от предприятието – платец на доход в:

    - Декларацията по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и чл. 201, ал. 1 от ЗКПО (кол. 3, ред 2) и

    - Справката по чл. 73 от ЗДДФЛ (код 317).

    За справка: чл.55 ал.1 от ЗДДФЛ; чл. 201, ал.1 от ЗКПО; чл. 73 от ЗДДФЛ

    Моля, имайте предвид, че това е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Йотова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->