Веселин Христов Веселин Христов безработен

Неплатен отпуск в следваща година



Привет!
Имам служител, който през 2015 година е ползвал над 30 дни неплатен отпуск, като горницата над тея 30 дни не му се признават за стаж. Сега, в 2016 година ако иска да ползва неплатен отпуск, първите 30 признават ли му се за стаж?



Отговори

  • Здравейте, г-н Христов,
    както сте споменали, позовавайки се на
    чл. 160 (3) от КТ - Неплатеният отпуск до 30 работни дни в една календарна година се признава за трудов стаж, а над 30 работни дни - само ако това е предвидено в този кодекс, в друг закон или в акт на Министерския съвет.

    В конкретния случай календарната 2015 вече приключи, през 2016 служителят отново има право да полза 30 дни неплатен отпуск признат за трудов стаж.

    Поздрави,
    Соня Чобанова

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->