Зорница Николаева Зорница Николаева Потребител

Деклариране на доход от продажба на мед



Здравейте!
Физическо лице, което работи на трудов договор и не е регистрирано като земеделски производител продава мед. Медът е продаден на фирма, за което лицето има договор за покупко-продажба.

В Приложение 3 ли от ГДД по чл.50 трябва да се отрази този доход и като доход с код 302 ли трябва да бъде?



Отговори

  • Здравейте, г-жо Николова,
    потвърждавам, че този доход на физическото лице, което не е регистрирано като земеделски производител е облагаем, съгласно чл. 29, ал.1, т.2 от ЗДДФЛ и се посочва в Приложение 3 - Доходи от друга стопанска дейност с код 302 - Доходи от дейност за производство на преработени или непреработени продукти от селско стопанство, извън тези с код 301, включително доходи от продажба на произведена декоративна растителност .

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->