Гергана Христова Гергана Христова Потребител

Продажба на недвижим имот



Здравейте,
През 2015 г. ми е издаден констативен нотариален акт за недвижим имот, в който е записано, че съм признат за собственик по давностно явление и наследство. Същия недвижим имот го продавам същата година.

Интересува ме дали това е облагаем доход по ЗДДФЛ и следва ли да го декларирам в ГДД по чл. 50?



Отговори

  • Здравейте,

    Според ЗДДФЛ полученото по наследство имущество не се смята за доход, така че това е необлагаем доход и не е нужно да се декларира.

    За справка: чл. 13 от ЗДДФЛ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->