Георги Георгиев Георги Георгиев Потребител

Обезщетение за бащинство при напускане



Здравейте,
В момента съм в предизвестие (то изтича на 29.04). В същото време очакваме всеки момент бебе. Ако изтече предизвестието по време на бащинството, то обезщетението се изплаща до деня в който изтича предизвестието или си се изплаща цялото 15-дневно бащинство?



Отговори

  • Здравейте Г-н Георгиев,

    В приложение 10 на НОИ ще бъде посочена датата на прекратяване на трудовото правоотношение. Ще Ви бъдат изплатени всички полагащи се дни отпуск съгласно чл. 52 от Кодекса за социално осигуряване, според който, в случай, че правоотношението на осигурения баща бъде прекратено в периода на 15-дневния отпуск по бащинство, той получава отпуснатото му парично обезщетение до изтичането на този отпуск.

    За справка:
    Чл. 52 от Кодекса за социално осигуряване

    Моля, имайте предвид, че това е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Йотова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->