Desislava Boneva Desislava Boneva rykovoditel transport

Подаване на декларация по чл.50



Здравейте,
необходимо ли е самоосигуряващо лице да подава декларация по чл.50? В случая е управител на ООД, както и неговия съдружник. Осигуряват се върху 420лв. и след премахване на вноските по осигуровките за година върху остатъка им се начислява данък?



Отговори

  • Здравейте,

    когато СОЛ е полагал личен труд в дружеството си, т.е. решил е да си изплаща възнаграждение, от което следва, че авансово е внасял както социални и здравни осигуровки, така и ДОД, то тогава лицето е длъжно в срок до 30.04 на следващата година да подаде ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ за този доход.

    Поздрави,
    Станислав Колев
  • Благодаря
  • Благодаря Ви много
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->