Илиян  Шополов Илиян Шополов Плетач

Освобождаване от работа



Вчера отидох на работа и ми казаха че ме уволняват. Искаха да се подпиша, че е по взаимно съгласие.

Аз се подписах, но после видях, че в договора ми пише, че трябва да има едномесечно предизвестие и от двете страни. Но аз вече подписах.

Какво да правя и какво трябва да ми изпплатят? Започнах работа на 18.01.2016 - до 31.05.2016. На 20 февруари ми платиха първа заплата за януари (от 18.01 до 31 януари)



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл. 325, ал. 1, т.1 от Кодекса на труда,Трудовият договор се прекратява без която и да е от страните да дължи предизвестие:
    1. по взаимно съгласие на страните, изразено писмено.
    Във вашия случай това изискване е спазено.
    Трябва да Ви изплатят изработеното време, но нямате право на обезщетение за неспазено предизвестие, защото такова не се дължи.

    Поздрави,
    Цветан.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->