Kristina Pencheva Kristina Pencheva Потребител

Право на платен отпуск



Здравейте,
Работих година и половина в един супер маркет. Напуснах за 2 месеца в които бях на борсата. След това се върнах пак в същия супер маркет и направих вече 5 месеца.

Имам ли право на платен годишен отпоск?



Отговори

  • Здравейте,

    според чл. 155, ал. 2 от КТ - "При постъпване на работа за първи път работникът или служителят може да ползва платения си годишен отпуск, когато придобие най-малко 8 месеца трудов стаж."

    Имате право на платен годишен отпуск, не трябва да чакате да придобиете 8 месеца, защото не постъпване за първи път на работа.

    Поздрави,
    Цветан.
  • Благодаря много че ми отговорихте много ми помогнахте.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->