Nikolina Vasileva Nikolina Vasileva ТРЗ

Обезщетение по чл.222 от КТ при основен и допълнителен ТД при един работодател



Здравейте,
Служител, който има основен трудов договор на 6 часа и допълнителен на 2 часа при един и същ работодател е съкратен на основание чл.328, ал.1, т.4 от КТ (и по двата договора). При двата договора ли изплащам обезщетение и как подавам декларация 1?





Отговори

  • Здравейте,

    Двата трудови договора на работника са обособени като различни правоотношения с работодателя, затова тренирането им следва да се вземе предвид по отделно. За всеки договор относно прекратяване, обезщетения и подаване на декларация едно се разглежда индивидуално.

    Декларация 1 за обезщетение по чл.222 ал.1 се подава с код 27.
    Може да подадете два записа с код 27 за едно и също ЕГН, но различни суми на обезщетенията или
    Подаването на декларация едно ще бъде с един запис с код 27 за даденото ЕГН на лицето, но сумата на обезщетението ще бъде сумарна и от двата договора.

    Поздрави,
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->