Задай въпрос тук
valeri simov valeri simov Потребител

Предизвестие при пенсиониране




Могат ли с предизвестие да ми прекратят трудовия договор поради навършени години и трудов стаж за пенсия?



Отговори

  • Здравейте, г-н Симов,
    съгласно чл. 328, ал.1, т.10 от Кодекса за труда работодателят може да прекрати трудовия договор като отправи писмено предизвестие в срок, който е определен в трудовия договор и да прекрати трудовото Ви правоотношение. Основанието е при придобиване право на пенсия за осигурителен стаж и възраст.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->