Пийт  Зилк Пийт Зилк Потребител

Неплатен отпуск по чл.171 от КТ



Здравейте,
Признава ли се за осигурителен стаж неплатеният отпуск за учащи по член 171 от КТ?



Отговори

  • Здравейте,

    съгласно Кодекса за социално осигуряване, чл. 9, ал. 2, т. 3 -
    За осигурителен стаж, без да се правят осигурителни вноски, се зачита времето:
    на неплатения отпуск до 30 работни дни през една календарна година.
    Също така се признава и за трудов стаж.

    Поздрави,
    Цветан.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->