cenko canev cenko canev пенсионер

Давностен срок на глоба от КАТ



Имам наложена глоба от КАТ с фиш за 50 лв от 28.10.2011г. На 20.12.2016г получих съобщение за доброволно изпълнение от НАП. Не е ли изтекъл давностния срок от три години?



Отговори

  • Здравейте,

    Давността на Вашето задължение е изтекла (чл. 82 ЗАНН),
    но тъй като за изтекла давност правораздавателните и административните органи не следят служебно, трябва да направите възражение за изтекла погасителна давност и Вашето задължение да се заличи.

    Поздрави,
    Цветан Терзийски.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->