Задай въпрос тук
Валентина Вачкова Валентина Вачкова Потребител

Обезщетение за безработица след напускане по чл.327, ал.1, т.2



Здравейте,
Получавала съм обезщетение за безработица от 15.05.2015г. до 11.11.2015г. В момента работодателя забавя изплащатането на трудовите възнаграждения. Ако напусна по чл.327, ал.1, т.2 имам ли право на обезщетение за безработица и ако имам, за какъв срок и в какъв размер?



Отговори

  • Здравейте,

    тъй като между датата на предходното упражняване на правото ви на обезщетение за безработица и настоящия момент не са изминали повече от три години, то тогава имате право на минимално обезщетение за минималния срок, който според Кодекса за социално осигуряване и Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване (ЗБДОО) е 7,20 лева на ден за срок от 4 месеца.

    За справка:
    чл. 54б, ал.4 от КСО и чл. 12 от ЗБДОО;

    Поздрави,
    Станислав Колев!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО