Мадлен Попова Мадлен Попова Потребител

Болничен в почивен ден



Работя по график и ми се пада да почивам във вторник и сряда. От вторник съм в болнични за пет дни, като петият се пада в събота според изписаното. В неделя, по график, съм на работа. Трябва ли да съм на работа тогава или чак във вторник, като се включват почивните дни, които съм изпуснала сега?



Отговори

  • Здравейте,

    болничният лист се издава, за да възстановите пълната си временна неработоспособност. Болничният лист се издава в календарни дни, неработните дни, както и ползването на друг законоустановен отпуск не прекъсват временната неработоспособност. Така че в болничния лист поначало се включват както работни, така и неработни дни според продължителността на неработоспособността във всеки конкретен случай по преценка на здравните органи. (чл. 6, ал. 6 от Наредбата за медицинската експертиза (НМЕ) .

    В неделя отидете на работа.

    Поздрави,
    Цветан Терзийски.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗЗО

-->