Пепа  Иванова Пепа Иванова Потребител

Неопходим стаж за подписване на ГФО



Здравейте!
Завършила съм висше образование-магистър инжинер мениджър. Имам завършена и Търговска гимназия - средно. Работя в транспортна фирма. Назначена съм като ръководител отдел в транспорта, но в длъжностната ми характеристика е отразено, че работя и като счетоводител. Ще се признае ли този стаж като професионален? Колко стаж трябва да имам, за да мога да подписвам ГФО?

Свързах се с университета, който съм завършила и ми казаха, че тази специалност я признават за икономическа, но срещам различни мнения на колеги.



Отговори

  • Здравейте,

    Тъй като сте назначена като ръководител на отдел, няма значение, че в длъжностната характеристика, пише, че работите като счетоводител, тъй като това не ви се зачита за професионален опит.
    В чл. 35 ал. 1 от Закона за счетоводство са посочените критериите за задължителна минимална степен на завършено образувание и съответстващ към него професионален стаж.

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обързващ характер.

    Поздрави,
    Иван Георгиев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->