Viktor Icev Viktor Icev Потребител

Давностен срок за глоба от КАТ



Имам наложена глоба от КАТ с фиш за 200 лв от 04.06.2011г. На 24.03.2017г получих съобщение за доброволно изпълнение от НАП. Не е ли изтекъл давностният срок от три години?



Отговори

  • Здравейте,

    наистина, давностният срок от 3 години на вашето задължение, е изтекъл. Получили сте такова съобщение, тъй като за изтекла давност правораздавателните и административните органи (каквато е НАП) не следят служебно.Това означава, че трябва да направите възражение за изтекла погасителна давност пред съответния орган и Вашето задължение да се заличи.

    За справка: чл. 82 от ЗАНН

    Поздрави,
    Станислав Колев!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с ДОПК

-->