Задай въпрос тук
Stefka Staykova Stefka Staykova Потребител

Подаване на ГДД за 2016 г. на ЕТ заличено в ТР на 15.12.2016г.



Кога е срокът за подаване на ГДД за 2016 г. на ЕТ заличено в ТР на 15.12.2016г.? Към 30.04.2017 г. фирмата не съществува, а към датата на закриване не е подадена. Същото е и за собственика, който е самоосигуряващ се и трябва да подаде годишна Д6, справка по чл.73, ал 1 от ЗДДФЛ за изплатени доходи през 2016 г.. Трябва ли всички да се подадат до 30.04.2017 г.



Отговори

  • Здравейте,

    Дори ЕТ да е заличен в ТР след като е извършвало стопанска дейност през 2016 се задължава да подаде Годишна Данъчна Декларация заедно с Годишен Отчет за Дейноста до 30.04.2017

    За справка: Чл.50-51 от ЗДДФЛ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ