borqna veselinova borqna veselinova medecinska sestra

Запор на цялата заплата



Могат ли да ми направят запор на цялата заплата?



Отговори

  • Здравейте,
    съгласно чл. 446 от ГПК несеквестируемата част от дохода (частта от него, която не може да бъде запорирана) се изчислява на база месечното трудово възнаграждение и спрямо това дали се грижите за деца:

    1. ако получавате до 300 лв. месечно - една четвърт част е секвестируема, ако сте без деца, и една пета, ако сте с деца, които издържате.

    2. ако получавате от 300 до 600 лв. месечно - една трета част, ако сте без деца, и една четвърт, ако сте с деца, които издържате.

    3. ако получавате от 600 до 1200 лв. месечно - една втора част, ако сте без деца, и една трета, ако сте с деца, които издържате.

    4. ако получавате над 1200 лв. месечно - горницата над 600 лв., ако сте без деца, и горницата над 800 лв., ако сте с деца, които издържате.

    Имайте предвид, че месечното Ви трудово възнаграждение се получава след приспадане на дължимите върху него данъци и задължителни осигурителни вноски. Следователно не могат да направят запор на цялата ви заплата.

    Поздрави,
    Габриела Данаилова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

ЗЗЛД

-->