Задай въпрос тук
Велика  Канатова Велика Канатова счетоводител

Декларация по чл. 55



Фирма, която е изплатила доход на лице по граждански договор за извършена услуга, задължена ли е да подаде декларация по чл. 55, за първо тримесечие на 2017 г.?



Отговори

  • Здравейте !

    Ако вашата фирма е платец на доход по извънтрудови правоотношения през първото тримесечие на 2017 г. и сте удържали данък на лицето, то вие имате задължение за подаване на Декларация по чл.55. Срокът за нейното подаване е до 30.04.2017 г.

    Анелия Петрова
  • Благодаря! А справка по чл 73 само годишно ли се подава?
  • Здравейте !

    Справката по чл.73 се подава веднъж годишно. Срокът за подаване на справката по чл.73 за 2016 г. е от 01.01.2017 г. до 30.04.2017 г.

    Анелия Петрова
  • Благодаря Ви много!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ