Задай въпрос тук
Татяна Добрева Татяна Добрева счетоводител

Консултантски услуги към фирма от ЕС



Здравейте,



моля за Вашето становище относно следния казус:



Физическо лице от България извършва консултантски услуги към фирма членка на ЕС, съответно регистрирана по ЗДДС.



Относно получаването на възнаграждението към ФЛ, как би следвало то да отрази приходите си, при положение че няма регистрирана фирма в България? Бих искала да уточня, че сумите са в малък размер, и в случай че се създаде ЕООД, то те ще бъдат силно редуцирани от съпътстващите разходи.



Благодаря предварително!

Поздрави!





Отговори

  • Здравейте,

    при така изложените обстоятелства, в случай, че ФЛ извършва регулярно такива консултантски услуги, а не еднокрано, то самото физическо лице е данъчно задължено съгласно чл. 3 от ЗДДС и тъй като клиентът е регистиран по ЗДДС, то следва физическото лице да направи регистрация по чл. 97а ал. 2.

    Поздрави,
    Иван Георгиев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ