Задай въпрос тук
Таня Цветкова Таня Цветкова Потребител

Договор с член на Одитен комитет.



Здравейте,

във връзка с изплащане на възнаграждения на членовете на Одитния комитет, трябва ли да сключим с тях Договор за управление и контрол и има ли утвърден формуляр ?


Отговори

  • Здравейте, г-жо Цветкова,
    членовете на Одитни комитети са на изборни длъжности и не следва да се сключват Договори за управление и контрол с тях.
    Изискванията на Закона за независим финансов одит са регламентирали кои лица могат да са членове на одитния комитет - чл. 107, ал.4., като там е посочено, че по-голямата част от членовете са независими лица, външни за компанията.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗНФО

-->