Задай въпрос тук
Борислав Т. Борислав Т. Потребител

Осигуровки от университет



Здравейте,

В момента работя на трудов договор на 8 часа. През октомври ще започна да уча магистратура. По време на обучението ще продължа да съм на работа.

Университетът има ли задължение да ме осигурява след като се водя на работа?

Поздрави!



Отговори

  • Здравейте!

    Не, университетът няма да има задължение да Ви осигурява, защото Вие ще продължавате да работите на трудов договор и осигуровките ще се внасят от работодателя Ви, освен това, за сметка на държавния бюджет се осигуряват само студентите, които са в редовна форма на обучение до навършване на 26- годишна възраст. За справка чл. 40., ал. 3, т. 3 от ЗЗО.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО