Георги Иванов Георги Иванов Потребител

Издаване на КИ



Здравейте,



миналата година продадохме стока на клиент, сега той се обади и каза, че не може да я продаде и иска да ни я върне. За нас това не е проблем. Проблем ли е да му издадем кредитно известие към фактурата за цялата стойност на сделката с над година закъснение?



Благодаря предварително!


Отговори

  • Здравейте,

    не само, че не представлява проблем да издадете КИ, но съгласно закона и по-конкретно чл. 115 ал. 1 при разваляне на сделката е необходимо да се издаде кредитно известие. Кредитното известие следва да бъде с дата, когато е настъпило обстоятелството по разваляне на сделката.

    Поздрави,
    Иван Георгиев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->