Велика  Канатова Велика Канатова счетоводител

Подаване на декларация по чл 55



Когато платец на дохода е едноличен търговец, получателят задължен ли е да подава също декларация по чл 55? ЕТ я подава редовно като платец.



Отговори

  • Здравейте,
    в този случай получателят не е задължен да подава декларация по чл.55.

    За справка: чл.55 ЗДДФЛ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Петя Лазарова
  • Здравейте, искам да подам декларация по чл. 55 от ЗДДФЛ, като получател на сумата е местно лице, при потвърждаване на декларацията ми изисква да се попълни приложение 1, обр. 4011, а същото е за получател чуждестранно лице. Къде бъркам! Моля помогнете!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->