Симона Колева Симона Колева учител

трудови отношения



От 2.09.2016г .до 31.08.2017 г съм назначена като старши учител по чл.68,ал.1, т. 1 във връзка с чл.70, ал. 1 от КТ.

На 19 .06.2017 г. излязох в болничен поради спешна операция. Времетраенето на болничният ми може да бъде продължен до 23 декември. На 27.07 .2017 г работодателят ме уведоми , че няма да ми поднови договора.

Въпросът ми е, има ли право да не поднови договора ми по време на болничен?


Отговори

  • Здравейте,

    Право на работодателя е да ви прекрати срочния трудов договор с изтичане на уговорения срок, независимо дали сте в болничен или някакъв вид отпуск.
    В противен случай след повече от 5 работни дни ако трудовият договор не бъде прекратен той става безсрочен.


    /За справка: чл.68 и чл.69 от КТ/
    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->