Задай въпрос тук
 Потребител

кодекс на труда



Трудов договор по външно съвместителство.

По кой член трябва да се назначи и какво работно време се определя?


Отговори

  • Здравейте,
    Договорът се сключва по чл. 111 от КТ.
    Максималната продължителност на работното време по трудов договор за допълнителен труд заедно с продължителността на работното време по основното трудово правоотношение при подневно изчисляване не може да бъде повече от:
    1. 40 часа седмично - за ненавършилите 18-годишна възраст работници и служители;
    2. 48 часа седмично - за другите работници и служители.
    За допълнителна информация чл. 113 от КД.

    Поздрави,
    Велислава Ваислева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда