Задай въпрос тук
Росица Тенева Росица Тенева Потребител

Счетоводител на трудов и граждански договор



Здравейте,работя като счетоводител на постоянен трудов договор на 8 часа.

Имам сключен граждански договор със фирма в месец 01.2017 за цялостно счетоводно обслужване (подаване на ддс,д1,д6 )за 2017г,съставяне на гфо за 2017, като е вписано в гражданския договор че ,сумата ще бъде заплатена в месец 12.2017Г. Тогава ще да бъде изплатено възнаграждението ,ще бъдат начислени и удържани осигуровките ,ще бъде подадена Д1 И Д6 до 25.01.2018г ,декларация чл.55 до 31.01.2018г с удържания данък от фирмата. А аз ще си подам ГДД по ЧЛ.50 до 30.04.2018Г.

В нарушение ли съм затова ,че сумата по сключения гражданския договор от 01.01.2017г за извършената работа ще получа еднократно в месец 12.2017 по уговорката в гражданския д-р и тогава ще бъде изплатено възнаграждението и начислени осигуровки?

В нарушение ли съм затова ,че гражданския договор 01.01.2017 за счетоводното обслужване не е направен месечно , не е подавано д1 и д6 месечно за гражданския д-р и не е подаване декл.чл.55 на тримесечието с удържания данък по чл.55 по гражданския д-р?



Отговори

  • Здравейте,

    От значение тук е кога е бил положен труда, а Вие ще извършвате услуги за фирмата - работодател през цялата година.

    С Декларация обр.№1 се подават данни до 25-то число на месеца следващ месеца, за който се отнасят данните- в тази връзка дружеството ще трябва да извърши корекции на подадените данни с Декларация обр.№1 за всичките 12 месеца като раздели пропорционално получения доход за периода и ще трябва да внесе дължимите осигуровки.

    Имайте предвид, че изплащането на възнаграждението наведнъж в края на годината ще доведе до начисляването на по - малък размер осигурителни вноски, в случай че надхвърля максималния осигурителен доход за страната.

    Относно удържането на данъка и подаването на Декларация по чл.55 от ЗДДФЛ - тук няма проблем, защото за тази декларация е важно кога дохода е бил изплатен. Във Вашия случай това ще е м. Декември 2017.

    Поздрави,
    Недялка Куфарова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ