Задай въпрос тук
Биляна Арнаудова Биляна Арнаудова Счетоводител

Извънреден труд при СИРВ на официален празник



Лице работещо при СИРВ на официален празник, има 12 часа извънреден труд, за периода на сумиране.

Има 12 часа празнични. По норма би трябвало да получи 40 лв, за тези 12 часа. С колко процента увеличение

би трябвало да му се изплатят тези 12 часа?


Отговори

  • Здравейте,

    съгласно разпоредбите на Кодекса на труда, при работа на официален празник, без значение, дали трудът е извънреден или не, на съответния слъжител се дължи възнаграждение в двоен размер.

    За справка: чл. 264 от КТ

    Моля, имайте предвид, че това е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Станислав Колев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->