Задай въпрос тук
Ekaterina Toteva Ekaterina Toteva Потребител

Данък лично ползване



Здравейте, имам следният казус.Фирма има закупен автомобил през м.12.2016 без право на данъчен кредит , заведен е като ДМА , през цялата 2017 фирмата не извършва дейност . Колата се използва само за лично ползване от управителя на фирмата.Следва ли за 2017г. да се начисли амортизация и съответно данък лично ползване ?

Според мен трябва, но ще бъда благодарна и на други мнения по въпроса .


Отговори

  • Здравейте,
    Съгласно параграф 1, т. 83 от ДР на ЗКПО, данък се дължи, когато актива се използва както са дейността, така и за лични нужди. От предоставената от Вас информация става ясно, че автомобилът се използва само за лични нужди, от което следва, че данък не се дължи.
    Разходите във връзка с използването му няма да бъдат признати за данъчни цели и следователно трябва да се посочат в увеличение на Счетоводния финансов резултат.
    За справка § 1, т. 83 от ДР на ЗКПО.

    Поздрави,
    Велислава Василева

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО