Задай въпрос тук
Миглена Тодорова Миглена Тодорова учител

Неизползван платен отпуск



Здравейте! При прекратяване на трудовите правоотношения имах неизползван платен отпуск. Изчислиха ме някаква сума, а после при превода сумата и по-малка от цитираната в заповедта за прекратяване на правоотношенията. От къде се явява тази разлика? Ако има данък какъв е процента му?


Отговори

  • Здравейте !

    Когато при прекратяване на трудов договор работникът има неизползван платен годишен отпуск, то той има право на парично обезщетение на основание чл.224 от Кодекса на труда. Върху изчислената сума за обезщетение се дължи само 10% Данък Общ Доход. Не се дължат осигуровки.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ