Петя Стоянова Петя Стоянова Потребител

Дневни пари на строителни работници



Здравейте!



ЕООД със седалище и адрес на управление гр.Враца /постоянния адрес на собственика/, с предмет на дейност:полагане на облицовки и настилки, извършва СМР в гр.София. Фирмата наема работници от гр.Враца и ежедневно ги извозва до София. В трудовите договори за място на работа е написано: гр.София и кода по ЕКАТТЕ също е София.

Имат ли право строителните работници на командировъчни пари?


Отговори

  • Здравейте,

    Тъй като мястото на работа, определено при възникване на трудовото правоотношение т.е. в трудовия договор е гр. София, следва, че лицата не се считат за командировани.

    За повече информация по казуса вижте: Наредбата за командировките в страната и в частност чл.6

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Кристина Кондратюк
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->