Задай въпрос тук
Красимира Тодорова Красимира Тодорова Потребител

Самоосигуряващо се лице, ДУК, НАЕМ



Лице в ЕООД, за м.01 и 02/2017 се е осигурявало по ДУК- 480.00 лв. от м.03 до м.12/2017 г. е самоосигуряващо се лице- 460.00 лв./не полага личен труд/, за 2017 г. е получило и доход от наем. При подаване на декларация по чл.50, освен приложение 1 и приложение 4, трябва ли да попълва ,,Справка за определянето на окончателния размер на осигурителния доход''?


Отговори

  • Здравейте,

    Една от декларациите, които са задължени да подават в НАП самоосигуряващите се лица е:
    Справка за окончателния размер на осигурителния доход” (таблица 1) към годишната данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ. С нея те определят окончателния размер на месечния осигурителен доход за съответната година и годишния осигурителен доход. Лицата които са самоосигуряващи са задължени да я представят към годишната данъчна декларация в срок до 30 април на годината, следваща годината на получаване на дохода.

    Подробности и приложения за годишната данъчна декларация за 2017 може да видите на страниците на Националната агенция по приходите.

    Поздрави,
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->