Задай въпрос тук
malina ivanova malina ivanova инженер

Дневни пари за командировка в страната



Здравейте,

Постоянната ми месторабота не е в града, в който живея. От фирмата не ползвам никакви добавки за пътни пари от мястото на живеене до работа. Командироват ме за един ден до града, в който живея.

Полагат ли ми се 10 лв дневни пари? Отговарят ми, че на основание чл. 23 от наредбата за командировките не би следвало да ми ги платят.



Отговори

  • Здравейте,

    За отчитане на командировка в страната е необходимо да имате Заповед за Командировка, в която ръководителят е определил и одобрил разходите, във връзка с командировката.

    В Наредбата за командировките в страната са регламентирани размерите на командировъчните пари (пътни, дневни и квартирни), редът за отчитането им, както и правата и задълженията на командироващите и командированите.

    Както са Ви отговорили, в действителност във Вашата ситуация не би следвало да Ви плащат дневни, тъй като Вие фактически живеете на мястото където Ви командироват.

    За справка: Наредбата за командировки в страната Раздел IV Дневни пари, чл.23

    Поздрави,
    Кристина Кондратюк
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->