Задай въпрос тук
   Потребител

Данък при дарен и продаден автомобил



Здравейте,

Чрез нотариално заверен договор получих като дарение автомобил.

Разбрах ,че се дължи 10% данък дарение към НАП и около 3% към местния бюджет на общината.



Въпроса е при продажба на дарения автомобил след по-малко от година дължи ли се нов данък по чл.13 от ЗДДФЛ при положение,че автомобила е получен като дарение, а не е бил закупуван?





Отговори

  • Здравейте,

    Не се смята за доход полученото имущество по наследство, завет и дарение, освен ако нямате доходи от стопанска дейност като търговец, едноличен търговец или земеделски стопанин.

    За справка: чл. 13 ал.2 от ЗДДФЛ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->