Задай въпрос тук
Вяра Пенева Вяра Пенева Потребител

Отпуск при пенсиониране



На 28.07.2018 г. служител от фирмата навършва пенсионна възраст. Въпросът ми е какъв размер на платен отпуск му се полага - целия размер за 2018 г. или пропорционално на времето, което ще му бъде признато за трудов стаж, т.е. до м. юли?


Отговори

  • Здравейте,

    Обезщетението за неизползван платен годишен отпуск се изчислява по реда на чл. 177 от КТ към деня на прекратяването на трудовото правоотношение.

    За справка: чл. 224 от КТ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Анелия Батлева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->