Задай въпрос тук
Станислава Стойкова Станислава Стойкова Икономика прес Касиер

Обезщетение



Здравейте, имам следния случай. Работодателя ми ме освободи по чл.71 ал. 1 от КТ. Искам да попитам имам ли право на обезщетение от борсата при този случай , в какъв размер и какъв период?


Отговори

  • Здравейте !

    При прекратяване на трудов договор със срок на изпитване на основание чл.71 от Кодекса на труда имате право на пълно обезщетение от бюрото по труда като време в зависимост от вашия трудов стаж и като обезщетение в зависимост от размера на сумите, върху които сте били осигурявани.

    От 01.01.2018 г. периодът на паричното обезщетение за безработица на лицата, чието осигуряване е прекратено след 31 декември 2017 г., се определя както следва:

    При осигурителен стаж с осигуряване за безработица за времето след 31 Декември 2001 г.:
    При осигурителен стаж до 3 години - 4 месеца обезщетение
    При осигурителен стаж от 3 години и 1 ден до 7 години - 6 месеца обезщетение
    При осигурителен стаж от 7 години и един ден до 11 години - 8 месеца обезщетение
    При осигурителен стаж от 11 години и един ден до 15 години - 10 месеца обезщетение
    При осигурителен стаж над 15 години - 12 месеца обезщетение

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->