Задай въпрос тук
Рашко Дюлгяров Рашко Дюлгяров Потребител

Данъчно облекчение за младо семейство



Искам да попитам и двамата ли съпрузи трябва да си вземат документ за доходите от работодателя и с това да подадат Приложение №1 или само единия да вземе документ, или НАП проследяват доходите по служебен път?


Отговори

  • Здравейте,

    Едно от изискванията за да ползвате данъчното облекчение е да представите писмена декларация от съпруга/та, че няма да ползва данъчното облекчение за съответната данъчна година.
    Всички обстоятелства и условия се декларират от лицето в Приложение № 10, което е неразделна част от годишната данъчна декларация.
    Данъчното облекчение се ползва само с подаване на годишна данъчна декларация, към която се прилага документ, издаден от банката, отпуснала заема, удостоверяващ размера на направените през годината лихвени плащания по първите 100 000 лв. от главницата на ипотечния кредит за закупуване на жилище.

    За справка: чл.22а от ЗДДФЛ, също така справка можете да направите и в сайта на НАП раздел Данъчни облекчения.
    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Кристина
  • Тази писмена декларация има бланка в сайта на НАП или?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->