Задай въпрос тук
Б. Т. Б. Т. Потребител

Осигуряване



Здравейте,

Можем ли да не осигуряваме управител във фирма с дейност ако управителят не желае да го осигуряваме?

Поздрави!



Отговори

  • Здравейте,

    от въпроса Ви не става ясно дали управителят е и собственик на фирмата и дали ще упражнява дейност, или ще има назначен персонал. Осигуряването зависи най - вече от упражняването на дейност, а във Вашия случай е видно, че такава се извършва. Не може дружеството да има дейност, а да няма нито едно осигурено лице в него.

    Задължени сте да осигурявате управителя на дружеството, а дали ще му изплащане възнаграждение е въпрос на договорни отношения. Минимумът върху, който може да го осигурявате за 2018г. е 510 лв. Задължението за осигуряване стартира от деня, в който започва да се упражнява дейност.

    За справка:
    чл. 4, ал. 1, т. 7 от КСО
    чл. 4, ал. 3, т. 2 от КСО
    чл. 10 от КСО


    Моля. имайте предвид, че това е лично становище на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Недялка Куфарова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->