Задай въпрос тук
Елена Малеева Елена Малеева Крупие

Обещетение



Здравейте работих в Англия 1 месец върнах се в България но изтървах 7 дневния срок за регистрация в бюрото по труда в България и за да възвърна срока за регистрация работих 14 дни и бях освободена по членове 325 точка 3.Въпроса ми е само върху последните 14 дни ли ще ми се изчисли обезщетение от 60% ?Или ще ми се вземат и последните местоработи?



Отговори

  • Здравейте,

    Изчисляването на паричното обезщетение за безработица е на база последните 24 календарни месеца, предхождащи месеца на прекратяване на осигуряването, за които са внесени или дължими вноски за фонд “Безработица”. Трябва да имате предвид, че размерът на обезщетението за безработица не може да бъде по-малък от минималния и по-голям от максималния дневен размер, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за всяка календарна година. Определените за 2018 г. минимален и максимален размер на обезщетението са съответно 9,00 лв. и 74,29 лв

    За справка:
    чл. 54б, ал.1 от Кодекса за социално осигуряване;
    чл. 12 от Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2018 г.

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер.

    Поздрави,
    Зорница Стоянова
  • От нои ми казаха днес че ще ми се изчисли обезщетение то само върху тези 14 дни а осигуряването от другите местоработи ще ми бъдат взети само като стаж.Така ли е или ма лъжат защото предишната ми работа беше един месец в Англия?
  • И ка
    кто ви писах по отгоре съм освободена по член 325 точка 3 и за възстановяване на 7 дневния срок за регистрация в бюрото по труда
  • От нои ми казаха вчера че ще ми се изчисли обезщетение то само върху тези 14 дни а осигуряването от другите местоработи ще ми бъдат взети само като стаж.Така ли е или ме лъжат защото предишната ми работа беше един месец в Англия. И
    както ви писах по отгоре съм освободена по член 325 точка 3 и за възстановяване на 7 дневния срок за регистрация в бюрото по труда.
  • Може ли да ми отговорите за да не изпусна отново 7 дневния срок. Блогодаря ви предварително.
  • Здравейте,

    Ако последните 2 години нямате осигурителен стаж в България (освен тези 14 дни), ще ви се изчисли обезщетението за безработица, както са ви казали в НОИ.

    Поздрави,
    Зорница Стоянова
  • Имам още 11 месеца в България върху който сам осигорявана на брутно възнаграждение 1500 лв. преди единия месец в Англия но ми казаха че тези месеци няма да ги смятат при изчисляването за обезщетението а само ще ги вземат предвид като трудов стаж.Решението ще излезне в минималния размер изчислено само върху последната месторабота която е върху 14-те дни.
  • Така ли трябва да е. Блогодаря
  • Имам още 11 месеца в България върху който сам осигорявана на брутно възнаграждение 1500 лв. преди единия месец в Англия но ми казаха че тези месеци няма да ги смятат при изчисляването за обезщетението а само ще ги вземат предвид като трудов стаж.Решението ще излезне в минималния размер изчислено само върху последната месторабота която е върху 14-те дни на минималната работна заплата
  • Здравейте имали някой експерт който да ми отговори на запитването ?Благодаря предварително.Имам още 11 месеца в България върху който сам осигорявана на брутно възнаграждение 1500 лв. преди единия месец в Англия но ми казаха че тези месеци няма да ги смятат при изчисляването за обезщетението а само ще ги вземат предвид като трудов стаж.Решението ще излезне в минималния размер изчислено само върху последната месторабота която е върху 14-те дни на минималната работна заплата.Ако може да разбера това така ли е или не от горе написаното?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->