Силвия Славчева Силвия Славчева готвач

Задържани документи след напускане



Договорът ми е до 30.09.2018, но в тази фирма не дават документите в 5-дневен срок. В такъв случай не мога да се запиша в борсата. Как мога да действам?

Ще съм ви благодарна ако ми съдействате.



Отговори

  • Здравейте г-жо Славчева,

    След като сте наясно кога ще приключи трудовото Ви правоотношение, Вие можете да направите писмено искане до своя работодател за издаване и предоставяне на необходимите документи, удостоверяващи фактите, свързани с трудовото правоотношение.
    Получавайки такова искане от Вас, работодателят е длъжен в 14-дневен срок да удовлетвори Вашето искане, независимо от вътрешните правила, които са възприети.
    По този начин ще подсигурите, че към дата на прекратяване на трудовото Ви правоотношение, Вие ще имате всички необходими документи.

    Източници: чл. 128а, ал. 1 КТ, чл. 5, ал. 7 от Кодекса за социално осигуряване


    Моля, имайте предвид, че това е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Цветелина Паскова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->