Задай въпрос тук
Станислава  Ставрева Станислава Ставрева Потребител

Осигуряване на лице по граждански и трудов договор



Здравейте,



Имаме лице назначено на трудов договор, което през месец септември е в болнични - получава само обезщетение от НОИ. През същия месец фирмата сключва граждански договор със същото лице и му дължи възнаграждение, което е под минималната работна заплата. Дължат ли се осигуровки по гражданския договор , т.е. счита ли се че е осигурено на друго основание или трябва да му удържим само данък?


Отговори

  • Здравейте Г-жо Ставрева,

    В случай, че целия месец лицето е в болнични също ще се дължат осигуровки по гражданския договор. Без значение е дали лицето е в болничен или не, то ще бъде осигурено на друго основание - трудов договор и по ГД ще се дължат осигуровки.

    За справка: чл. 4 или чл. 4а, ал. 1 от КСО

    Моля, имайте предвид, че това е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Йотова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->