Снежана Димитрова Снежана Димитрова счетоводител

облагане изплатен доход на чужд.физ.лице от ЕС за закупена стока



Здравейте !

Фирма , нерегист.по ДДС ще купува стоки от физ.лице от Португалия Стоките ще се получат чрез кур.фирма в Б-я и сумата за тях ,заедно с транспорта ще се преведе в евро по банката на чужд.физ лице.

Въпрос 1.Какъв документ трябва да ми издаде чужд.физ.лице , за да бъде разходът документално обоснован за дан.цели?

Въпрос 2Следва ли този изплатен доход да се декларира по чл.73 и с какъв код ?

3. Подлежи ли фирмата на специфична регистрация по чл.97а или чл.99 ЗДДС



Отговори

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->