Димитрина Христова Димитрина Христова Потребител

Прекратяване на трудов договор



Здравейте.

Възможно ли е , в период на предизвестие по чл.326 от КТ и възникване на ситуации по чл. 327 от КТ , служителят да прекрати предизвестието си и да напусне по чл. 327?


Отговори

  • Здравейте,
    След като изтече срокът за предизвестието, трудовото правоотношение се прекратява. В този период служителят има всички права и задължения, които произтичат от трудовия му договор, включително да прекрати трудовото правоотношение по чл. 327 от Кодекса на труда. Служителят не прекратява предизвестието, а прекратява трудовото правоотношение на друго основание, с по - ранна дата.

    Поздрави,
    Цветан Терзийски
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->