Потребител

Напускане по чл.71



Здравейте,



Подписала съм договор със срок на изпитване от 6 месеца, като в договора не е упоменато в полза на кого (т.е. счита се ,че е в полза на двете страни).След изтичането на тези 6 месеца срока ми за предизвестие е 30 дни.

Искам да напусна без предизвестие, възможно ли е и също така работодателят ми обяснява, че е по-добре да ме освободят на основание чл.71 от КТ , а не на основание чл. 325 ал.1 т.1 ( по взаимно съгласие).Това така ли е?


Отговори

  • По-добре е защото по чл. 71 ще можеш да ползваш пълна борса, ако не си ползвала.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->