Илиана Николова Илиана Николова Счетоводител

Обезщетение по чл.224



Здравейте, имам следния въпрос. Имам работник, на когото трябва да се изплати обезщетение по чл.224 - 5 дни. Човека работи на 12 часови смени като е въведено СИРВ за 1 месец. Въпроса ми е каква база се взема за изчисляване на обезщетението?В трудовия договор е записано основно възнаграждение 610лв.


Отговори

  • Здравейте.В случая заплащането следва да е за 5 работни дни при изчисления на основата на 8-часово работно време. Приложете указанията на чл.177 от Кодекса на труда.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->