поли иванова поли иванова Потребител

продължение на майченство



Остават ми 4 месеца до края на майченството, преди месец почнчах работа, но във вразка с COVID-19 искат да ми прекратят трудовия договор по чл.71. Въпроса е по кой член да ми прекратят трудовия договор за да мога да си продължа обещетението по майченство?


Отговори

  • Здравейте.Вероятно ползвате платен отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст? Ако не е така, моля да ме поправите.Отпускът е разрешен на основание чл.164 от Кодекса на труда. В условията на прекратяване на договора Ви, правото на обезщетение отпада, т.е.Вие няма да получавате съответните суми.Без значение е основанието за прекратяване на договора. Макар, че не виждам причини да Ви прекратят договора - сумите се теглят от обществено осигуряване и не утежняват издръжката ни фирмата! Освен, ако не предстои пълна ликвидация. Развитието на нещата за Вас след излизането от фирмата ще изглеждат така:
    1.Обезщетение от работодателя за неползван платен отпуск.
    2.Обезщетения от Бюрото по труда за оставане без работа.
    3. чрез семейни помощи по Закона за семейни помощи за деца.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->