IVANKA DIMOVA IVANKA DIMOVA ОУ "Отец Паисий" Секретар

Трудов договор и неплатен отпуск



На 13.03.2020г. е назначена хигиенистка на срочен трудов договор до 30.06.2020г.Тъй, като обявиха извънредно положение тя идва през определени дни, а за останалите,когато не е на работа си пуска неплатен отпуск.По принцип до 30.06.2020г. и се полагат 6 работни дни отпуск, може ли да ги ползва сега или чак преди напускане?


Отговори

  • Здравейте.Ползването на платен годишен отпуск обикновено е въпрос на договаряне между работещ и работодател.Лицето може да ползва отпуск както по време на трудовия договор, така и в края на отработването му.Може да бъде възмезден и като обезщетение по смисъла на чл.224 от Кодекса на труда. Изборът остава на Работодателя като водеща фигура в трудово-правното отношение.
    • 24 Mar 2020 13:50
    • IVANKA DIMOVA (Потребител)
    • Компания: ОУ "Отец Паисий"
    • 0
    Благодаря!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->