мимоза златева мимоза златева счетоводител

Пътни разходи до месторабота



Здравейте!

Има ли право директор на училище на делегиран бюджет да издаде заповед за изплащане на пътни разходи на счетоводителя си - 85% от местоживеене до месторабота с личен автомобил? Ако има такова право на какво основание трябва да издаде заповедта?

Става въпрос за около 70 лева месечно (автомобила е с газова уредба).



Отговори

  • Здравейте,

    Законът за народната просвета определя директорите на училищата като второстепенни или третостепенни разпоредители с бюджетни средства. Това им дава право да се разпореждат със средствата, заложени в утвърдения бюджет на училището. В случай че с отпускане на тези средства не се превишава сумата, предвидена в бюджета на учебното заведение за възнаграждения на персонала, е допустимо директорът да издаде такава заповед.


    Справка за приложимата нормативна уредба, свързана с този казус, може да направите в чл. 41б на Закона за народната просвета.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->